تفاوت دوره کوچینگ با دوره‌های آموزشی چیست؟

یک نفر از محمدعلی کلی پرسید: چرا شما هنوز هم مربی دارید، در حالی که الان دیگر قهرمان جهان هستید؟ او با لبخند گفت: انسان هرگز نباید خود را از داشتن مربی بی‌نیاز احساس کند، حتی اگر قهرمان جهان باشد. مربی در نقاطی به کمک ما می‌آید که علیرغم دانش کافی ما، به دلیل فشارهای زیاد محیط، از عمل به آن عاجز می‌مانیم. در آن لحظات است که مربی، ما را مانند قطاری که از ریل خارج شده، دوباره روی ریل می‌اندازد…

در تمدن ایران زمین نیز در این‌باره سفارش بسیار شده. مثلاً حافظ می‌فرماید:

سالک نرسد بی‌مدد پیر، به جایی     بی‌زورِ کمان ره نبرد تیر، به جایی

بـی پیـر مـرو تـو در خـرابات         هـر چـنـد سـکـندر زمـانـی

یا مولانا می‌فرماید:

پیر را بگزین که بی‌پیر این سفر      هست بس پُر آفت و خوف و خطر

کوچینگ یک دانش جدید نیست، ما در علوم نظری واژه معلم داریم و در علوم عملی واژه مربی. مثلاً معلم تاریخ، جغرافی، شیمی و … داریم، ولی معلم شنا نداریم، بلکه مربی شنا داریم. چون نقش مربی در شنا، کاراته، نقاشی، خطاطی، رانندگی، آشپزی و … فقط انتقال دانش نیست، بلکه مربی باید بتواند شاگردانش را به نتیجه نهایی برساند.

مربی‌گری یعنی بالفعل کردن توانمندی‌های فردی و شغلی بالقوه افراد (کشف توانمندی‌های پنهان)، آسان و تسریع کردن فرآیند کسب نتیجه و رسیدن به اهداف، کمک در زمان‌هایی که فرد علم را دارد، ولی در عملی‌کردن آن مشکل دارد (فوت کوزه‌گری)، انگیزه و انرژی‌اش کافی نیست تا آنچه را آموخته بتواند عملی کند.

مربی کمک می کند که:

  • بین موارد مهم و اهم بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم. چون تمایز موارد خوب و بد کار سختی نیست، گاهاً بین موارد خوب و خوب‌تر مردد می‌مانیم.
  • روی اهداف‌مان تمرکز داشته باشیم. چون اصلی‌ترین مساله رسیدن به هدف تمرکز کامل روی آن است.
  • در مواجهه با مشکلات و مسائل، به شیوه کاملاً خلاقانه خلق راهکار نماییم.
  • راه‌حل را از درون خودتان کشف کنید، نه اینکه خود راه‌حل بدهد. او به شما اندیشه نمی‌دهد، بلکه به شما اندیشیدن درست و متعالی را می‌آموزد.
  • مهارت‌های رهبری خود را افزایش داده و مهارت خلق و آفریدن خود را کشف نماییم.

آموزش را می‌توان به صورت گروهی و در زمانی کوتاه انجام داد که امروزه اکثر دوره‌ها و سمینارها به این شکل برگزار می‌شود. آموختن کار دشواری نیست، اما اجرا و عملی‌کردن آن آموخته‌ها، آن هم زمانی که در یک گروه و سازمان قرار داریم، بسیار دشوار خواهد بود.

کوچینگ آموزش نیست، یادگیری عملی و عمیق افراد است، آموزشی است که به تغییر باور و رفتار منجر می‌شود. کوچینگ باعث می‌شود که فرد در عملی‌کردن آموزه‌های خود ترسی نداشته باشد، چون یک فرد دانا و باتجربه را در کنار خود می‌بیند.

امروزه افرادی هستند که با کمی مطالعه و بدون داشتن تجربه در حوزه‌های اجرایی، اقدام به برگزاری دوره‌های ثروت و موفقیت می‌کنند و جدیداً نیز واژه کوچینگ به داغی بازارشان افزوده است. آنها بدون داشتن شرکت و بنگاه اقتصادی با گردش مالی میلیاردی ادعا دارند که شما را میلیاردر می کنند!

اکثر آنان حتی تحصیلات عالیه خصوصاً در حوزه‌های مدیریت استراتژیک، علوم ذهنی و روان‌شناسی ندارند! آنان ادعای انتقال دانشی را دارند که خودشان آنها را در بوته اجرا و آزمایش قرار نداده‌اند! حال چه تجاربی را می‌خواهند به دانشجویان‌شان منتقل نمایند؟!

ما نمی‌توانیم ادعای مربی‌گری کنیم، مگر اینکه در آن زمینه تجارب بسیار کلان و همچنین متنوع و چندمنظوره‌ای داشته باشیم، نه اینکه برای افزایش تعداد شاگردان و مبلغ دوره‌ها اسم آموزش‌مان را به کوچینگ تغییر دهیم! جای تعجب است که امروزه چگونه کسانی که تاکنون شنا نکرده‌اند، به صِرف اینکه کتاب‌های مختلف شنا را خوانده‌اند، کلاس آموزش شنا و حتی کوچینگ شنا برگزار می‌کنند! لذا دانشجویان باید به این نکته توجه کنند که:

بلای عشق را جز عاشق شیدا نمی‌داند       به دریا رفته می‌داند مصیبت‌های طوفان را

دکتر احمدی‌منش از سال ۱۳۸۰ علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی، به مربی‌گری پرداخته که به عنوان مثال در ۱۳۹۳ با پذیرش مربی‌گری تیم ملی کاراته جمهوری اسلامی به عنوان اولین مربی ذهنی کشور، قهرمانانی چون حمیده عباسعلی (قهرمان آسیا و جهان) را تربیت نموده و در حوزه‌های اقتصادی نیز طی این سال‌ها در کنار مدیران بزرگ اقتصادی قرار داشته است.

● آموزش نتیجه‌گرای شما توسط فردی انجام می‌شود که :

◈ فقط یک سخنران موفقیت نیست، بلکه یک مربی پرتجربه است!

◈ دو بار از زیر صفر شروع کرده و در کارخانه، مؤسسه مالی، شرکت‌ها و استارت‌آپ‌هایش، تجربه گردش مالی چند میلیاردی دارد، لذا تجارب ارزشمندی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

◈ از اولین اساتید “موفقیت فردی و شغلی” کشور با ۲۳ سال سابقه سخنرانی است و مسئولیت‌ها و سوابقی بسیار ارزشمند دارد.

◈ اصول موفقیت را با علوم ذهنی و نیز با علم مدیریت استراتژیک آمیخته و بزرگترین ابهام شما را برطرف می‌کند:

دلیل موفق نشدن دانش‌آموختگان با این همه سمینار و کتب موفقیت!

با مطالعه زندگی‌نامه ایشان و نیز بخش سوابق و فعالیت‌ها متوجه می‌شوید که چه دانش و تجارب عظیمی پشتوانه برگزاری دوره‌های “استراتژی ثروت” قرار دارد.

زندگی‌نامه           سوابق

دوره کوچینگ استراتژی ثروت:

این دوره در دو ترم ۴٫۵ ماهه (اول مهر تا ۱۵ تیر) به صورت کوچینگ (مربی‌گری) با روش (GST) برگزار می‌گردد و استاد به آموختن، رشد و نتیجه‌گیری یـکایـک دانشجویان توجه می‌کند:

در این دوره به تنها چیزی که توجه می‌شود، گرفتن نتایج ارزشمند است. از بیان سخنان زیبای انگیزشی که این روزها بسیار فراوان شده است! به تنهایی خودداری شده و با عنایت به شعر زیبای صائب تبریزی (ره) به عـمل پرداخته می‌شود.

یا رب از عرفان مرا پیمانه‌ای سرشار ده      چشم بینا، جان آگاه و دلی بیدار ده

هر سر موی حواس من به راهی می‌رود      این پریشان سیر را در بزم وحدت بار ده

“مدتی گفتار بی‌کردار، کردی مرحمت      روزگاری هم به من کردار بی‌گفتار ده”

در این دوره استاد با توجه به اشراف بر موفقیت همه جانبه (معنویت، ثروت، سلامت، آرامش، خانواده، عشق و خدمت به دیگران) دانشجویان را نه فقط در زمینه مالی و اقتصادی، بلکه در تمام زمینه‌ها رشد می‌دهد. چه بسیار ثروتمندانی که طی این سال‌ها به استاد مراجعه و برای حل بحران فردی و خانوادگی‌شان از ایشان کمک گرفته‌اند.

در این دوره علاوه بر آموزش مباحث لازم برای رسیدن به موفقیت و ثروت، به مباحث عملی و کسب نتایج توسط دانشجویان پرداخته می‌شود.

نصف زمان جلسات، آموزش تئوری بوده و نصف دیگر آن نحوه عملی‌کردن آموزش‌هاست و انتهای هر جلسه برای ۲ هفته آتی برنامه اجرایی داده می‌شود.

ضمن اینکه در طول فاصله بین جلسات، دانشجویان می‌توانند با تماس مستقیم با استاد، اشکالات احتمالی را برطرف نمایند. در جلسه بعدی تمام دانشجویان باید مبحث جلسه قبل را کاملاً عملیاتی کرده و تسلط کامل یافته باشند.

ظرفیت این دوره در هر سال فقط ۵۰ نفر می‌باشد.

« ترم اول »

بخش ۱) مدیریت راهبردی ذهن

بخش ۲) تحول اجرایی فردی و اقتصادی

 در این ترم می‌آموزید و اجرایی می‌کنید:

◉ آشنایی با شعور باطن: (ضمیر ناخودآگاه – نیروی عظیم و شگفت‌انگیز درونی)
شعور باطن منبع باورهای درونی و اجراکننده آنهاست و سیستمی بسیار پیچیده است که تأثیر بسیار عظیمی در موفقیت‌های فردی دارد. در این دوره با عملکرد این نیروی شگفت‌انگیز آشنا می‌شوید.

◉ نحوه نفوذ، پاکسازی و برنامه ریزی شعور باطن:
شعور باطن هر فرد، نکات مثبت و منفی زندگی او (غم‌ها و شادی‌ها، شکست‌ها و موفقیت‌ها) را دقیقاً در خود ضبط کرده است. انسانی که خواهان خوشبختی و موفقیت است، باید ذهن خود را از منفی‌ها و زشتی‌ها پاک و تزکیه نماید. از کینه، چشم‌وهم‌چشمی، حسادت، یأس و ناامیدی و… چرا که تا زمان حضور عوامل منفی در ذهن، سرعت وی به سمت خوشبختی بسیار کُند خواهد بود. ضمیر ناخودآگاه با تمام قدرت و عظمتش کاربرد آسانی دارد. در طول این دوره با اصول پاک‌سازی ذهن و رسیدن به آرامش ذهنی آشنا می‌شوید و شاه‌کلید موفقیت و خوشبختی را در اختیار خواهید گرفت.

◉ آشنایی و کاربرد اصول موفقیت فردی

◉ آشنایی با هاله‌های انرژی و چاکراها

◉ همراه با برنامه عملی مراقبه (مدیتیشن) در انتهای هر جلسه

● نتایج دوره:
آشنایی با قدرت ذهن و استفاده از توانایی‌های آن و ایجاد میدان انرژی برای جذب تمام اهداف و آرزوها

ایجاد:
آرامش فکری، سلامت جسمی، انرژی ذهنی و جسمی، جذابیت و نفوذ در دیگران، هدفمندی، قاطعیت، روحیه شادی و قوی، اعتماد به نفس، تناسب اندام، آرامش و موفقیت در کنکور، تقویت حافظه به روش سایکوسایبرنتیک، ارتقاء تحصیلی، تربیت فرزندان نخبه، خلاق و موفق، تعالی و کسب کمالات انسانی، ثروت و توانگری و…

رفع:
خاطرات ناخوشایند و آزاردهنده، ضعف اعصاب، افکار مزاحم و منفی، کینه، حسادت، افسردگی، استرس و اضطراب، انواع بیماری‌ها، عادات نامطلوب (سیگار، بدخوابی، ترس‌های واهی، گوشه‌گیری و انزوا، حساسیت و زودرنجی، کم‌رویی و خودکم‌بینی، کم یا پرحرفی، گیجی و سردرگمی) و…

◉ افزایش ایمان و اتصال به نیروی بیکران الهی – استجابت دعا:
ایمان قدرتمندترین نیروی محرک انسان است و وسیله دستیابی به آرامش و قدرت. اکثر انسان‌ها به وجود خدا اعتقاد داشته و او را می‌پرستند، اما این پرستش معمولاً یا از ترس جهنم است یا به طمع بهشت که هر دو ناشی از عدم شناخت صحیح خداوند و باوری عمیق نسبت به اوست. پرستش واقعی از روی عشق است. در این بخش می‌آموزید دوستی صمیمانه به خداوند را و درک می‌کنید لذت آن را.

◉ آشنایی با قوانین کائنات:
هم‌چنان‌که هر کشوری داری قوانینی است که در صورت سرپیچی از آنها (چه عمدی و چه سهوی) مجازات و جریمه می‌شویم، جهان نیز بر پایه قوانین خاص آفریده شده است. آشنایی با این قوانین سرعت رسیدن ما را به موفقیت، سلامت، آرامش، ثروت و… افزایش می‌دهد.

◉ صمیمیت و ارتباط مؤثر با دیگران – فن بیان (تکنیک مهره مار):
بیش از ۷۵ % موفقیت یک انسان به نحوه ارتباط و جلب همکاری دیگران بستگی دارد که خود یک هنر است و متأسفانه عده کثیری از مردم از این موهبت و هنر بزرگ بی‌بهره‌اند و ارتباط ضعیف و گاهاً غلط آنها سدی عظیم در جلوی موفقیت‌هایشان ایجاد می‌کند. در این بخش اصول جلب همکاری دیگران را خواهید آموخت.

◉ ایجاد نشاط و روحیه شاد و عالی:
داشتن روحیه شاد و قوی یکی از مهم‌ترین اصول موفقیت است. چرا که بدون آن حتی با آگاهی کامل به اصول موفقیت در اجرای این اصول دچار مشکل خواهیم شد، مانند اتومبیل گران‌قیمتی که بدون بنزین از حرکت باز می‌ماند. روحیه شاد منشأ سلامت و آرامش است و نگرانی و اضطراب منشأ تمام بیماری‌ها.

◉ قدرت هدف‌گذاری (تکنیک راه روشن):
بیش از ۹۰ % مردم در زندگی هدف روشن و مشخصی ندارند و بدون برنامه روزها را به بطالت می‌گذرانند. اصولی که در این بخش می‌آموزید، رسیدن شما به آرزوهای‌تان را سرعتی شگفت‌انگیز می‌بخشد.

◉ راه‌های افزایش انرژی جسمی و ذهنی:
با فراگرفتن تکنیک‌های این بخش می‌توانید سطح انرژی و میزان سلامت خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید.

◉ ارتباط مؤثر با خود:
ایجاد اعتماد به نفس عالی (تکنیک شیر خفته): بدون اعتماد به‌ نفس قوی حتی با داشتن ثروت و دانش فراوان نمی‌توان به موفقیت رسید، چرا که به فرمایش علی (ع) : «بزگترین سرمایه اعتماد به‌ نفس است.» اعتماد به‌ نفس ذاتی نیست، بلکه اکتسابی است و اصول آن را در بخش می‌آموزید و سپس حتی با دست خالی و در انبوهی از مشکلات، می‌توانید به موفقیت برسید.
قوانین فردی: شعور باطن هر فرد دارای باورهایی است که قوانین فردی وی را تشکیل می‌دهد. در این بخش با قوانین فردی خود آشنا شده و کاربرد آنها را می‌آموزید.

◉ برخورد سازنده با مشکلات و حل مسائل زندگی (تکنیک کلید طلایی):
در هنگام بروز مشکلات، صحیح‌ترین کار داشتن روحیه بالا و تصمیم‌گیری صحیح است. تقویت روحیه حین مشکلات، روش‌های حل بحران و چگونگی کمک گرفتن از شعور باطن برای یافتن راه‌حل‌ها را در این بخش خواهید آموخت.

◉ مدیریت زمان (Time Management):
با کمک مباحث این بخش زمان را به تسلط خود می‌گیرید، چرا که به قول ژان دولابرویه: «آن‌هایی که بدترین استفاده را از وقت خود می‌کنند، اولین کسانی هستند که از کمی آن شکایت می‌کنند.»

◉ آموزش هیپنوتیزم:
در این بخش با انواع فرکانس‌های ذهنی آشنا شده و نحوه قرار گرفتن هیپنوتیزم بسیار سریع‌تر از گذشته می‌توانید شعور باطن خود را به صورت مثبت برنامه‌ریزی نمایید.

◉ سمینار آتش‌پیمایی:
در این سمینار عملی قدرت ذهن خود را با عبور از بستری از ذغال گداخته مشاهده خواهید کرد. مزیت این سمینار باور کردن قدرتمندی ذهن است برای کاربرد ذهن در موارد مختلف زندگی.

◉ آفرینش ثروت و توانگری (تکنیک نقشه گنج):
اکثر مردم گمان می‌کنند که برای ثروتمند شدن فقط باید پول، پارتی، مدرک و… داشته باشند. در این بخش با اصول مشروع و در عین حال ساده توانگری آشنا می‌شوید.

◈ خلق ثروت

◈ خلاقیت در کسب‌وکار

◈ راهکارهای افزایش مشتری

◈ تکنیک‌های ذهنی نفوذ در ذهن مشتری

« ترم دوم »

رهبران ثروت‌آفرین (مدیران/صاحبان شرکت‌ها، کارخانجات، سازمان‌ها و هلدینگ‌ها)

مدیرانی که سرمایه‌گذاری یـا گردش مالی بالا دارند، اما از وضعیت شرکت و سازمان خود راضی نیستند.

امروزه مدیریت سازمانی بسیار پیچیده و تخصصی شده و مشکلات، فشارها و بحران‌ها از چندین سو مدیران شرکت‌ها را احاطه کرده است، زیرا اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها علیرغم داشتن مدیران باتجربه دچار مشکلات زیر هستند:
۱- یک برنامه استراتژیک واقعی و خوب ندارند. (یعنی اکثراً فکر می‌کنند که دارند!)
۲- فکر می‌کنند اگر یک برنامه و استراتژی خوب نگاشته و تدوین کرده‌ و آن را به واحدهای زیرمجوعه جهت اجرا ابلاغ نمایند، به زودی شاهد تحول استراتژیک خواهند بود!
ولی نمی‌دانند که کلمات زیبای نگاشته شده بر روی ورق‌های کاغذ، هیچ شرکتی را تاکنون متحول نکرده است!

روایت “انّما الاعمال بِالنیّات” را خیلی‌ها شنیده‌اند، اما کاملش را نمی‌دانند که “انّما الاعمال بِالنیّاتِ وَ الخواتیم”  یعنی کارها به نیت بستگی دارد و البته نتایج آن. یعنی هدف و نیت استراتژیک در یک شرکت خوب است، ولی لزوماً نتایج و تحول استراتژیک ایجاد نمی‌کند.

تفاوت شرکت‌های موفق و ناموفق دو چیز است:
۱- داشتن برنامه استراتژیک
۲- اجرای درست و کامل آن در عمل

سازمان‌های بسیاری را می‌بینیم که به اهداف‌شان که تحقق ذهنیت‌شان است، نمی‌رسند. آمارها نشان می‌دهد که حدود ۸۰  % شرکت‌ها از رسیدن به اهداف استراتژیک خود بازمی‌مانند.
با فرض داشتن یک برنامه استرتژیک و صحیح ، باز شاهد شکست حدود ۷۰  % از استراتژی‌های درست در مرحله اجرا هستیم.

موفقیت پایدار = استراتژی هوشمندانه + اجرای قدرتمندانه

اکثر مدیران در پُر کردن شکاف بین اهداف و اجرا ناکامند، حتی مدیران باتجربه!

امروزه فرآیند جهانی شدن و تغییرات سریع تکنولوژی‌ها، کمبود منابع انسانی با مهارت بالا، تغییر نیازها و سلایق مشتریان و بالا رفتن سطح توقع آنان، زیاد شدن رقبا، ایجاد مشکلات پیچیده کاری که به بحران تبدیل می گردند، موجب شده که دیگر تحصیلات دانشگاهی و نیز تجارب بالای مدیریان را  در عرصه رقابت مصون نگه ندارد.

رئیس شرکت نوکیا پس از اینکه سهام این شرکت ۹۹% کاهش یافت، در برگزاری نشست خبری اعلام فروش این شرکت به مایکروسافت گفت: «ما هیچ اقدام اشتباهی انجام ندادیم، سخت تلاش کردیم، اما علیرغم همه این‌ها شکست خوردیم!»

در ایران نیز این قصه غُصه‌دار کم نیست. ارج، آزمایش، ایرانیت و… و شرکت‌هایی که همین الان در حال نزدیک شدن به پرتگاه ورشکستگی هستند…
ولی یادتان باشد همیشه راهکاری وجود دارد، حتی اگر شما آن را نشناسید!

مارشال گلد اسمیت می‌گوید: « رهبران بزرگ باید ظرفیت‌های بالایی داشته باشند. آن‌ها باید استراتژی، دانش شغلی، پدیده جهانی‌شدن و تأثیر فناوری بر کسب‌وکارشان را درک کنند. رهبران باید روی افراد تأثیر بگذارند، برای آنان الهام‌بخش بوده و آن‌ها را به حرکت وا‌دارند. برای بهبود رفتار رهبران در محیط کار، آن‌ها باید تحت نظر یک مربی بوده و فرآیند مربی‌گری برای‌شان انجام شود. مربی‌گری یک کار فنی یا فکری نیست، بلکه موقعیت و فرصتی است که خود مدیران باید بخواهند، بپذیرند و ایجاد نمایند.»

سازمان موفق سازمانی است که مدیر آن به رشد شخصی و حرفه‌ای خود و منابع انسانی‌اش توجه ویژه دارد. تمام مدیران موفق اذعان دارند که رشد شخصی آنها اساسی‌ترین نکته در رشد کل شرکت است. داشتن یک مربی استراتژیک، باعث عبور شما از تنگه‌های شغلی و سازمانی می‌گردد و عبور از این موقعیت‌ها گاهاً میلیاردها تومان ارزش مادی و معنوی سازمان را ارتقاء می‌دهد.

همچنان که یک وکیل باعث می‌شود که از ضررهای هنگفت قراردادها جلوگیری شود، یک مربی شغلی نیز می‌تواند از ضررهای بزرگ اقتصادی و اعتباری شما جلوگیری نماید. امروزه داشتن مربی در نزد نخبگان و مدیران رده بالا  فقط یک دانش و مهارت نیست، بلکه هنری تحول‌آفرین در سازمان‌شان است.

در این ترم می‌آموزید و اجرایی می‌کنید:

تحول استراتژیک سازمانی در زمینه‌های مالی، منابع انسانی، بازاریابی و فروش، روابط عمومی و تبلیغات، اجرایی، مدیرت زمان و هر آنچه برای یک شرکت موفق و پیشرو لازم است تا رسیدن به نتیجه…

◈ رهایی از قرض و وام

◈ خروج از چرخه پُرکاری و کم‌درآمدی

◈ رهایی از مشکلات تأمین سرمایه و نقدینگی

◈ صعود بی‌تقلا در نردبان رشد اعتباری و مادی سازمان

با توجه به  ۱- عملیاتی و کاملاً اجرایی بودن این دوره  ۲- تعهد استاد به اخذ نتیجه دانشجویان و  ۳- محدودیت تعداد پذیرفته‌شدگان، تمام ثبت‌نام‌کنندگان اولیه به جلسه‌ مصاحبه حضوری با مدیر مجموعه و سپس نفرات برگزیده، جهت مصاحبه حضوری با شخص استاد دعوت می‌شوند و نهایتاً ۵۰ نفر برتر برگزیده می‌شوند.

مبلغ پیش‌ثبت‌نام افرادی که جزء این ۵۰ نفر نباشند، به طور کامل مسترد می‌گردد.

ظرفیت ترم یک حدود ۵۰ نفر و ترم دو حدود ۲۵ نفر می‌باشد. اولویت با افرادی است که زودتر فرم ثبت‌نام را تکمیل نمایند.

شروع ترم اول از ابتدای آبان ماه و شروع ترم دوم از ۱۵ فروردین ۹۹ می‌باشد.

کلاس‌ها به صورت یک هفته در میان (آخر هفته) می‌باشد.

ثبت‌نام هر دو ترم در شهریور ۹۸ انجام می‌گیرد.

توجه:

ترم ۲ به تنهایی قابل ثبت‌نام نیست. (یا ترم یک به تنهایی و یا ترم یک و دو با هم)

ثبت‌نام در ترم ۲ الزامی نیست، چرا که ترم یک ویژه عموم و ترم ۲ ویژه مدیران مشاغل ۱۰ نفر به بالاست. 

چنانچه توضیحات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید با شماره ۱۶۰ ۳۷۰۰ ۰۹۱۲ تماس حاصل نمایید.

هزینه ترم اول:  ۱۸ میلیون

هزینه ترم دوم:  ۷۵ میلیون

(البته با نتایج بزرگی که حاصل می‌شود،اگر بشود اسمش را هزینه گذاشت!)

مبلغ پیش‌ثبت‌نام ترم یک:  ۵ میلیون تومان

مبلغ پیش‌ثبت‌نام ترم دو:  ۱۰ میلیون تومان

پرداخت هزینه دوره به صورت چند قسط نیز امکان‌پذیر است.