دکتر مرتضی احمدی‌منش متولد ۲۴ بهمن ۱۳۵۱ پس از به پایان رساندن تحصیلات متوسطه در رشته ریاضی فیزیک، موفق به اخذ مدرک مهندسی عمران گردید.
از سال ۱۳۶۹ آموختن هیپنوتیزم و علوم ذهنی را آغاز و با توجه به علاقه بسیار به علوم متافیزیک ضمن ارتباط با دانشمندان، محققان و نویسندگان اروپا و آمریکا به تحقیق و مطالعه در زمینه‌های عرفان، علوم ذهنی و متافیزیک، مهارت‌های زندگی، روانشناسی کاربردی، تکنولوژی موفقیت، مدیریت فردی و سازمانی و … پرداخت و در طول این مدت موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد مدیریت استـراتژیک بازرگانی و دکترای روانشناسی گردید.

در سال ۱۳۷۷ مجموعه چندمنظوره راه موفقیت را در بخش‌های مؤسسه علمی فرهنگی، چاپ و نشر، ماهنامه و… تأسیس نمود و همکاری وی در قالب سازمانی با شرکت‌ها، سازمان‌ها، کارخانجات و… گسترش یافت. وی با توجه به تجربه عملی و سابقه مدیریت در صنعت و عضویت در انجمن مدیران صنایع و با بهره‌گیری از تخصص خود در زمینه “علوم ذهنی و روانشناسی موفقیت و مدیریت استراتژیک”، با مشاوره به مدیران صنایع و برپایی سمینارهایی جهت کارکنان آنها، به موفقیت سریع و بیشتر آنان کمک می‌نماید.

علاوه بر مدیران، دیگر افراد موفق جامعه نیز در زمینه مسائل فردی، خانوادگی، مالی و سرمایه‌گذاری از ایشان به عنوان مربی شخصی کمک می‌گیرند.

علاوه بر چاپ مقالات متعدد در مجلات مختلف، برنامه‌هایی از ایشان به عنوان کارشناس مدیریت و موفقیت در شبکه‌های تلویزیونی داخلی و جهانی پخش گردیده است.

وی  در سال ۱۳۸۶  لوح یادبودی را از طرف ایرانیان موفق به برایان تریسی اهداء نمود.

سخنرانی آموزشی:
وی از سال ۱۳۷۵ تاکنون با ایراد سخنرانی‌های شورانگیز در شهرهای مختلف و برگزاری صدها دوره و سمینار برای بیش از صدها هزار نفر، آنان را با دستاوردهای تحقیقات و مطالعات خود آشنا نمود که در بخش سوابق موجود است.

دکتر احمدی‌منش به دلیل ایمان و اعتقاد قلبی به مطالبی که آموزش می‌دهد و همچنین خلوص و صداقتش، تأثیری عمیق و عاشقانه در ذهن دانش‌پژوهان و خوانندگان آثارش ایجاد می‌کند.

آنچه را از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند…

او به دلیل داشتن دانش فراوان ناشی از مدارج تحصیلی، سال‌ها مطالعه و تحقیقات گسترده و همچنین به خاطر اینکه سختی بسیاری را متحمل شده و حتی از زیرِ صفر شروع کرده، فردی است بسیار باتجربه و خودساخته و در عین حال بسیار متواضع و عاشق کمک به دیگران.

به دریا رفته می‌داند مصیبت‌های طوفان را…

به این دلایل، افرادی که در هر زمینه‌ای از زندگی مشکل دارند، از ایشان کمک بسیاری گرفته و می‌گیرند.

او دارای بیانی ساده و صادقانه، روان و قابل فهم، جذاب و تأثیر گذار بوده و شوخ‌طبعی او بر جذابیت سمینارهایش می‌افزاید.

وی اصول موفقیت و مدیریت را بر پایه علوم ذهنی، متافیزیک و مدیریت استراتژیک آموزش می‌دهد و معتقد است جز این، هر آموزش دیگری زیربنایی و پایدار نـخواهد بود.
همچنین به ابهام‌ها و پرسش‌های گوناگونی که برای دانش‌پژوهانش در طول جلسات پیش می‌آید با صبوری پاسخ می‌دهد. ضمناً از آنجایی که آموزش اصول موفقیت را به تنهایی در تغییرات بزرگ افراد مؤثر نمی‌داند، در طی جلسات به عملی کردن این اصول، کمک فراوانی می‌نماید. یافتن پاسخ سئوالات و نحوه عملی کردن مطالب، مشکلی است که خیل عظیمی از شیفتگان موفقیت با آن مواجهند.

سربلندی و اعتلای ایران زمین که آرزوی و هر ایرانی آزاده است، در گرو ایجاد افرادی هدفمند، پرتوان، باایمان، بااراده و همت عالی، شیفته رشد و تعالی، خودساخته، خلاق، خوش‌فکر و عاشق خدمت به مردم می‌باشد.
دکتر احمدی‌منش و تیم ایشان، به دنبال هدف بزرگ خویش عاشقانه و خستگی‌ناپذیر در تلاشند تا در تحقق این آرزو سهمی بزرگ داشته باشند. وی با تشکیل انجمن ایرانیان موفق و مجمع خیرین کارآفرین، دیگر هموطنان را نیز در رسیدن به این هدف سهیم نموده است.